LiPowerline Enerji Nakil Hattı Ölçme ve Analizi için Nokta Bulutu İşleme Yazılımı

LiPowerline, LiDAR nokta bulutlarından enerji nakil hattı analizi için eksiksiz ve sezgisel bir çözüm sunar. Enerji hatlarını, direkleri ve bitki örtüsünü otomatik olarak sınıflandırmak, sınıflandırma sonuçlarını manuel olarak artırmak ve bir dizi kullanıcı tanımlı tehlike noktasını (ör. Bitki örtüsü aşırı büyümesi ve ağaç düşüşü) etkili bir şekilde tespit etmek için güçlü bi bir araç seti içerir. Entegre raporlama işlevi, kullanıcıların hızlı bir şekilde ayrıntılı proje raporları oluşturmasına ve sonuçlarını KML dosya biçiminde dışa aktarmasına olanak tanır.

Sınıflandırma

Kendi geliştirdiği makine öğrenme algoritmalarını kullanarak direkleri, elektrik hatlarını ve bitki örtüsünü otomatik olarak sınıflandırın. Nokta bulutu sınıflandırmasına yardımcı olmak için 2B ve 3B profil düzenleme araçları sağlar.

Gerçek zamanlı çalışma performans analizi

Enerji hatları boyunca tehlike noktalarını çıkarmak için ayrı ayrı ağaç bölümleme kullanın. Konum, yükseklik, taç boyutu vb. Ağaç bilgilerini tespit edin. Ağaç yüksekliği dağılımı ve yoğunluk haritaları oluşturun

Çevresel Değişkenleri Simüle Etme ve Tahmin Etme

Gerçek dünyadaki çalışma koşullarını vektörleştirin ve farklı çevresel senaryoların (örn. Ağaç düşüşü, gelecekteki büyüme, kuvvetli rüzgar, buz örtüsü ve yüksek sıcaklıklar) etkisi altında potansiyel çalışma

Yüksek Verimli ve Kararlı

Toplamda 10.000 km'den fazla elektrik hattı için LiDAR verilerini işlemek için kullanılmıştır. Günde 150 km elektrik hatlarının LiDAR verilerini işleyebilir.

Enerji hattı koridoru boyunca bulunan ağaçlar belirli özelliklere göre görselleştirilebilir ve simüle edilebilir. Her dairenin merkezi ayrı bir ağacı temsil eder. Çemberin yarıçapı, o ağacın taç boyutunu temsil eder ve renk, skalasına göre ağaç yüksekliğini temsil eder.

Yoğunluk dağılım haritasındaki her hücre, ağaç yoğunluğuna göre renklendirilir. Ağaç yoğunluğu haritası ve ağaç yüksekliği haritası sayesinde, kullanıcılar tüm ağaçların büyüme dağılımını açıkça anlayabilir ve şüpheli enerji hattına olası tehlike noktaları hızlı bir şekilde belirlenebilir.