FJDynamics Otomatik Dümenleme Sistemi

Tarım Araçları için Akıllı Tarım Uygulamaları

2,5 Santimetre düzeyinde konumlandırma hassasiyeti GPS, GLONASS, Beidou ve GALILEO uydu sinyallerini, hassas konumlandırma için kullanır ,SIM kartlı ve  RTK teknolojisine sahiptir.  Traktörü otomatik olarak , aracın sürüş yönünü ve 2,5 cm’ye kadar çalışma hassasiyetini otomatik olarak ayarlayabilir.
SIM kartlı sistemle çalışır , CORS TR ye bağlanır( Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan düzeltme sistemi ), yıllık başka bir üyelik ödemesi gerektirmez.

Opsiyonel olarak RTK sabit Baz istasyonu kullanabilir , kendi BAZ istasyonu ile hiçbir üyelik gerektirmeden RTK yapabilir.

Çalışma ortamından bağımsız olarak, istediğiniz zaman tarlanızda çalışın gece ya da gündüz FJD Otomatik DÜmenleme sistemi, traktörün her hava ve çevre koşulunda , hala doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak için ek veriler sağlar. Gündüz ve gece ne olursa olsun, yağmur ve toz korkusu olmadan ve çalışma ortamı ne kadar kötü olursa olsun çalışmaya devam edebilirsiniz.

FJDynamics Otomatik Dümenleme Sistemi ile değişik çalışma ortamlarında tam kapasite çalışabilirsiniz. Her marka ve model Traktörünüzü , akıllı tarım aracına dönüştürebilirsiniz.

Akıllı Tarım, Bahçe ve Çimenlik ve İnşaat gibi çeşitli endüstriler için uygulanabilir. Tarım işinde , tohumlama, sırt, gübreleme, hasat vb. Daha verimli ve uygun maliyetli  üretim için hem kaba işlerinizde hemde ince işlerinizde hassas olarak kullanabilirsiniz.

Maliyeti azaltmak ve verimliliği arttırmak için FJ Dynamics Otomatik Dümenleme Sİstemi artık Türkiye’de Çiftçilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Ekran ve kontrol bilgisayarı bir araya getirildi ve kurulum alanından tasarruf etmek için ultra yüksek entegrasyon devre kartlarını benimsedi. Geniş 10,1 inç HD yüksek parlaklık ekranıyla donatılmış, güçlü güneş ışığı altında bile görülebilir.

Azure Cloud tabanlı Büyük Veri Platformu Çalışma verileri Azure bulut tabanlı büyük veri platformuna bağlanır; alanlar, hava, su modelleri ve aracın çalışma durumu gibi çalışma ortamlarını bir bakışta kontrol edebilirsiniz. Çiftliğinizin daha hassas yönetimini sağlayın.

Temel Özellikler

 1.  Ekipman genişliğini girerek tarlanızda otomatik olarak eller serbest paralel sıra sürüşü yapabilir
 2.  Çalışma hassasiyeti 2.5cm.
 3.  Sinyal geçici olarak kaybolduğunda navigasyona devam eder
 4.  750nit, 10.1 inç HD dokunmatik ekran, güçlü güneş ışığı altında görülebilir.
 5.  30Nm’ye yakın yüksek torka sahip elektrikli direksiyon ile kolay kurulum, sağlıklı kullanım sunar.
 6.  Yüksek hassasiyetli açı sensörü ve IMU ile her zaman hassas otomatik sürüş sağlar
 7. Kullanıcı arayüzü sıra sonunda sürücü ister ise sağ ya da sol sıraya otomatik olarak dönebilir ve otomatik sıraya girer
 8. Yüksek hassasiyetli elektrikli direksiyon otomatik sürüş esnasında elle müdahale ile manuel moda otomatik geçer
 9. Tarlalar istenilen isimler ile kaydedilebilir, katedilen mesafe, çalışma yapılan alan ile ilgili istatistik bilgileri rapor olarak kaydedilir.
 10. Kaydedilmiş tarlaya gidildiğinde tarla yüklenerek aynı sıralarda kada ha da ara ince sıra işçilikleri gerçkekleştirilebilir.
 11.  IP65 endüstriyel düzeyde su geçirmez ve toz geçirmez malzeme kullanmaktadır
 12.  Engel uyarısı ve engellerden kaçınma opsiyonuna upgrade edilebilir
 13.  Kullanıcı arayüzü Kameralar, hoparlörler, izleme ekranları ve engellerden kaçınma için Lidar sensörünü destekler